niedziela, 22 grudzień 2013 20:49

Legenda czarownicy z Yazoo

Napisał 

yazoo00Położony w samym sercu zabytkowej części cmentarza Gleenwood, publicznego cmentarza w mieście Yazoo, znajduje się, otoczony ogniwami łańcucha, grób znany jako „Grób czarownicy".

Legenda Czarownicy z Yazoo zyskała sławę dzięki książce Williego Morrisa „Good Old Boy" opublikowanej w 1971 roku. Historia ta jest przykładem niezwykłego folkloru otaczającego hrabstwo Yazoo. Wielu ludzi zwracało uwagę, że zarówno grób jak i legenda istniały na długo przed narodzinami Morrisa, i że łańcuch był uszkodzony przez długi czas.

Według legendy mieszkająca nad rzeką Yazoo, stara kobieta została przyłapana na torturowaniu rybaków, których wabiła znad rzeki. Mówi się, że szeryf ścigał ją przez bagna. Była do połowy zanurzona w ruchomych piaskach, w momencie, kiedy szeryf ją dogonił. Tonąc przysięgła swą zemstę na Yazoo i jego mieszkańcach. „W ciągu dwudziestu lat powrócę by spalić to miasto do gołej ziemi". W tamtym czasie nikt nie przykładał do tego większej wagi. Później nadzedł 25 maja 1904 roku... 

yazoo02Pożar z 1904 roku zniszczył ponad dwieście domów i prawie każdy obiekt działalności w Yazoo – w sumie 324 budynki. Rozwinęło się wiele teorii o sposobie wzniecenia ognia, ale żadna nie była rozstrzygająca. Najbardziej popularna teoria głosi, że pożar wybuchł w salonie panny Wise, która przygotowywała się do, mającego się odbyć tego samego dnia, ślubu.

Chociaż jest to całkiem możliwe, a na pewno wystarczająco niewinne, to dziwne i zajadłe wiatry, które wiały tamtego brzemiennego w skutki dnia, nietypowe w tym czasie, prowadzą wielu do obwiniania czarownicy. Świadkowie mówili, że płomienie wyskoczyły w powietrze, jakby były napędzane jakąś nadprzyrodzoną mocą.

W dzień po pożarze, grupa obywateli udała się do Gleenwood. Na miejscu okazało się, że wielkie łańcuchy wokół grobu czarownicy zostały przepołowione.

yazoo03Obecnie, dorośli i dzieci, tak samo lubią zwiedzać cmentarz Gleenwood i słuchać historii o czarownicy, jak również opowieści o wielu innych Yazooańczykach prowadzonych przez naszych przebranych gawędziarzy.

Wielu innych odwiedza to miejsce, by zobaczyć grób samemu oraz cieszyć się ciszą i spokojem, które można znaleźć tylko w takim historycznym miejscu spoczynku jakim jest cmentarz Gleenwood.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat planowania wycieczki dla grupy odwiedzając naszą stronę z programem wycieczej, lub pobrać broszurę czarownicy (w tym mapę do grobu), aby odwiedzić nas w wolnym czasie, jeśli chcesz.

Niektórzy ludzie twierdzą, że prawdą grobu czarownicy jest to, że człowiek jest tam pochowany. Nie popełnij błędu, nie ma dowodów na to. W rzeczywistości jedynym zapisem, jaki kiedykolwiek został znaleziony, wskazuje kobietę posiadającą działkę w Gleenwood, gdzie znajduje się grób czarownicy. Wiele lat temu, oryginalny kamień nagrobny (już dawno nieistniejący) miał tylko litery T W (The Witch?). Kamień, który obecnie jest w tym miejscu, wkrótce po instalacji tajemniczo upadł, dzieląc się na dwie części. Nikt nie ma pewności, dlaczego. Łańcuchy otaczające grób są regularnie naprawiane, wkrótce po tym, jak się rozpadną.

Z pewnością istnieją tutaj jakieś tajemnicze siły. Przyjedź, zobacz na własne oczy, poznaj historię. Następnie zdecyduj, czy wierzysz...

Link do oryginalnego tekstu.

715 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.