Jessica Jones

plakat 2Marvel's Jessica Jones – amerykański serial science-fiction o superbohaterce o tym samym imieniu z komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Serial ten jest częścią franczyzy Marvel Cinematic Universe.

Produkowany jest przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix. Twórcą serialu jest Melissa Rosenberg. W głównych rolach występują: Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Wil Traval, Eka Darville, Erin Moriarty, Carrie-Anne Moss i David Tennant.

Serial składa 13 odcinków, które miały swoją premierę równocześnie w serwisie Netflix 20 listopada 2015 roku.

Serial został zamówiony w listopadzie 2013 roku, obok trwającego Daredevila i zapowiedzianych: Luke Cage i Iron Fist, gdzie wszystkie cztery mają doprowadzić do miniserii Defenders.

Fabuła

Jessica Jones cierpi na zespół stresu pourazowego. Postanawia pozostawić swój kostium superbohaterki i otwiera własną agencję detektywistyczną, w której pomaga ludziom i innym superbohaterom.

Obsada:

Krysten Ritter - Jessica Jones
Mike Colter - Luke Cage
David Tennant - Kilgrave
Rachael Taylor - Trish Walker
Carrie-Ann Moss - Jeri Hogarth
Eka Darville - Malcolm Ducasse
Erin Moriarty - Hope Shlottman
Susie Abromeit - Pam
Wil Traval - Will Simpson
Rosario Dawson - Claire Temple

Sense8

sense8Sense8 – amerykański serial telewizyjny (dramat sci-fiction, thriller) wyprodukowany przez Georgeville Television, Studio JMS, Anarchos Productions oraz Unpronounceable Productions Twórcami serialu są Lana i Andy Wachowscy oraz J. Michael Straczynski. Wszystkie 10 odcinków pierwszej serii zostały udostępnione 5 czerwca 2015 roku na stronie internetowej platformy Netflix.

Fabuła
Serial skupia się na grupie ośmiorga ludzi, na rożnych kontynentach, którzy wyczuwają miedzy sobą traumatyczne zdarzenia. Dzięki temu odnajdują pomiędzy sobą połączenia emocjonalne i mentalne. Mimo dzielących ich dużych odległości wiedzą o sobie wszystko. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie dlaczego tacy są. Mają jeden problem, muszą uciekać przed tajną organizacją, która chce ich porwać i prowadzić na nich doświadczenia.

Obsada
Brian J. Smith - Will Gorski
Tuppence Middletown - Riley Blue
Aml Ameen - Capheus
Bae Doona - Sun Bak
Miguel Angel Silvestre - Lito Rodriguez
Tina Desai - Kala Dandekar
Max Riemelt - Wolfgang Bogdanow
Jamie Clayton - Nomi Marks
Alfonso Herrera - Hrenando
Erendira Ibarra - Daniela Vasquez
Freema Agyeman - Amanita
Joe Pantoliano - Michael Gorski
Daryl Hannah - Angelica
Naveen Andrews - Jonas Maliki

 

Daredevil

daredevilDaredevil (ang.: Marvel's Dardevil) - amerykański serial science-fiction o superbohaterze o tym samym imieniu z komiksów wydawnictwa Marvel Comics, produkowany przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix. Serial składa się z 13 odcinków, które miały swoją premierę równocześnie w tym serwisie. Premiera całości odbyła się 10 kwietnia 2015 roku. 2 kwietnia 2015 roku odbył się uroczysty pokaz dwóch odcinków w Los Angeles. Jest pierwszym serialem obok zapowiedzianych: A.K.A. Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist, które mają doprowadzić do miniserii Defenders. Wszystkie mają być częścią Marvel Cinematic Universe.

Fabuła
Matt Murdock jest niewidomym prawnikiem, który dzięki wyczulonym pozostałym zmysłom i umiejętnościami walki wręcz, zwalcza przestępczość w Nowym Jorku jako superbohater.

Obsada
Charlie Cox - Matt Murdock/ Daredevil
Vincent D'Onofrio - Wilson Fisk/ Kingpin
Elden Henson - Franklin P. "Foggy" Nelson
Deborah Ann Woll - Karen Page
Rosario Dawson - Claire Temple
Ayelet Zurer - Vanessa Marianna
Vondie Curtis-Hall - Ben Urich
Toby Leonard Moore - Wesley
Bob Gunton - Leland Owlsley
Peter Shinkoda - Nobu
Scott Glenn - Stick

Glina

glinaGlina – polski kryminalny serial telewizyjny w reżyserii Władysława Pasikowskiego, opowiadający o pracy policjantów Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i ich życiu prywatnym.

Serial emitowany był w TVP1 od 9 września 2004 do 11 lipca 2008. Emitowany też w TVP Polonia z napisami angielskimi.

Fabuła
Policjanci z Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie mierzą się z zagadkami kryminalnymi i trudami życia prywatnego, jakie niesie ze sobą niebezpieczna praca.

Obsada
Jerzy Radziwiłowicz - nadkomisarz Andrzej Gajewski
Maciej Stuhr - podkomisarz Artur Banaś
Robert Gonera - nadkomisarz Jerzy Pawlak
Jacek Barciak - komisarz Bonifacy Jóźwiak
Krzysztof Jędrysek - nadinspektor Malicki
Urszula Grabowska - Agata Jeżewska
Anna Cieślak - Julia Gajewska
Agnieszka Pilaszewska - patolog Olga Seifert
Marian Dziędziel - Banaś, ojciec Artura
Mariusz Bonaszewski - dr Krzysztof Siennicki
Aldona Orman - psycholog Grażyna Janowska

Forever

foreverForever – amerykański, kryminalny serial telewizyjny z elementami fantasy wyprodukowany przez Lin Pictures oraz Warner Bros. Television. Twórcą serialu jest Matthew Miller. Emitowany od 22 września 2014 roku na ABC]. 7 listopada 2014 roku stacja ABC zamówiła 9 dodatkowych odcinków serialu – pierwszy sezon będzie liczył 22 odcinki.

W Polsce serial jest emitowany od 17 października 2014 roku na kanale Seriale+.

Fabuła
Dr Henry Morgan, lekarz, pracuje jako koroner sądowy w Nowym Jorku, pomagając w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Ma on pewną tajemnicę – jest nieśmiertelny. Za każdym razem kiedy umiera, po pewnym czasie wraca do życia.

Obsada
Ioan Gruffudd - Dr Henry Morgan
Judd Hirsch - Abe
Alana De La Garza - Detektyw Jo Martinez
Joel David Moore - Lucas
Donnie Keshawarz - Detektyw Hanson
Lorraine Toussaint - Joanna Reece